Домівка arrow Свідки віри

Блаженний священномученик Леонід Федоров.

Леонід Федоров народився 4 листопада 1879 року в Санкт-Петербурзі, у православній міщанській родині. Його батько, Іван Федоров, був власником ресторану “Малоярославець” у Казанський частині російської столиці. Приблизно в кінці вісімдесятих років (докладна дата невідома), батько збанкрутував і незабаром помер. Після цього весь тягар матеріального забезпечення й виховання сина, ліг на плечі матері. Мати Леоніда, Любов Федорова (пом. 1918), грецького походження, була художницею. У пізнішому часі, ідучи за прикладом сина, вона стала греко-католичкою, активним членом петербурзької громади.
Читати далі...

Блаженний священномученик Климентій Шептицький.

Казимир, шостий син у графській сім’ї Івана та Софії Шептицьких, з’явився на світ 17 листопада 1869 року у їхньому родинному маєтку у Прилбичах, на Львівщині. Освіту здобув у найпрестижніших європейських університетах Кракова, Мюнхена, Парижа. У свої 23 роки – він уже доктор права, до того ж займається родовими маєтками, опікується хворою матір’ю. У 1900 р. був обраний послом до Віденського парламенту і кандидатом до Державної Ради, повним членом якої став через рік. Його промова, виголошена у 1901 р. в парламенті, мала винятковий успіх. Перед ним відкривалася блискуча кар’єра.
Читати далі...

Єромонах  Мирон ( Деренюк).


    22 жовтня 1885 року в с. Ридодуби на Тернопільщині народився хлопчик Михайло, якого Господь вибрав собі за улюбленого учня. Якось, ідучи на Вечірню у своєму рідному селі, спинився він на роздоріжжі біля хреста і благально запитав: “Ісусе, що мені робити” Почув голос: “Пора, йди”. Юнак зрозумів ці слова як покликання до монашого життя.
Читати далі...

Схимонах Віссаріон.

    Схимонах Віссаріон (Василь Лепкий) народився у с. Літиня Дрогобицького р-ну 10 січня 1891 р. Закінчив дяківську школу і у 1912 році пішов на службу в Австрійську армію, був музикантом. Вже в 25-ти річному віці мав змогу відчути смак російської в’язниці у Ростові-на-Дону, з 1916 по 1918 рр. Після приходу австрійців знову потрапив до армії і дослужився до молодшого офіцера.
Читати далі...

Єромонах Павло (Петро Порфирій Чучман).

    Народився Петро Чучман 25 травня 1906 року в селі Унів у багатодітній глибоко віруючій родині. Змалку відвідував монастир, а маючи 13 років навіть замешкав там на якийсь час. Через кілька років ігумен Климентій Шептицький сказав: "Ти, Петре, уже дорослий, тому повинен вирішити, чи вступаєш до новіціату, чи повертаєшся додому".
Читати далі...