Домівка arrow Дочірні монастирі arrow Святопреображенський монастир.

Святопреображенський монастир у Городку.

Місто Городок розташоване над річкою Верещицею, лівою притокою Дністра, за 25 км від Львова. Постійне заселення розпочалося в період Київської Русі, інтенсивного розвитку набуло за часів Галицько-Волинського князівства (XI-XIV ст.)
Вже на початку ХIII ст. Городок відігравав значну роль в економічному і політичному житті Галицько-Волинського князівства. Річка Верещиця була повноводною і судноплавною.
У Городку збереглося багато цінних історичних пам’яток - міська ратуша, костел, церкви Миколая (1510 р.) та Івана Хрестителя (1670 р.), старий млин. Донедавна неподалік площі Ринок, навпроти ставу, були руїни давнього францисканського монастиря. За останні два століття йому випала непринадна доля. Внаслідок поділу Польщі 1772 року Галичина відійшла до Австрії. На початку XIX ст., через реформи Марії-Терезії, тут було ліквідовано цілий ряд монастирів, також і монастир Францисканців в Городку. Костел перетворено на гарнізонну тюрму, а в монастирських келіях розквартировано австрійське військо.

Після першої світової війни, з приходом до Городка польської влади монастир використовувався, як і раніше, для військових цілей. Тут базувалась військова частина, а костел використовувався як каплиця. Під час німецької окупації другої світової війни в монастирі утримувались французькі полонені, яких використовували для будівництва шосейних доріг. За часів російсько-більшовицької влади в монастирських приміщеннях були розквартировані підрозділи НКВС. У 80-х роках ХХ ст. монастирські приміщення передано під склад Львівському заводу "Кінескоп". Незважаючи на охоронну грамоту, затверджену рішенням влади, від монастиря та костелу залишилася сама руїна.
Вхід до монастиря був зі сторони млина, розташованого разом з тартаком нижче. Під костелом знаходилася крипта, призначена для захоронення знатних людей і духовенства. До храму прибудований одноповерховий будинок монастиря, прямокутної форми з внутрішнім закритим двориком. Частково збереглися підземні ходи, які з’єднували монастир із королівським замком і Фарним костелом міста.
У серпні 1994 року монастирський комплекс було передано ченцям Студійського уставу для реконструкції під монастир і церкву. Сьогодні Преображенський монастир з храмом милує око своєю світлою, відновленою і переображеною красою. 19 серпня 2001 р. єпископ Юліан Ґбур освятив монастирську церкву. Незважаючи на велику кількість храмів у місті, багато вірних приходять сюди на богослуження. Якась особлива атмосфера приваблює сюди туристів,