Домівка arrow Унівський вісник arrow Храм Вознесіння Господнього в Уневі.

Храм Вознесіння Господнього в Уневі. 

  Жителі Унева віддавна приходили на молитву до монастирського храму Успення Пресвятої Богородиці. А в 1722 році у центрі села, на мальовничому пагорбі, постала дерев'яна церква Вознесіння Господнього. Вона була перенесена для потреб парохії з самого монастиря, де стояла від 1672 року. Ініціатором цього став архимандрит Унівської обителі єпископ Львівський Атанасій (Шептицький).Таким чином в Уневі засновано Святовознесенську парохію, якою опікувалися світські священики. Однак від 1784 р. ченці знову завідували сільською парохією, аж до закриття монастиря рішенням австрійської влади (1787). Тоді унівську парохію було прилучено до парохії сусіднього села Якторів, де священиком був Роман Шашкевич, дядько славнозвісного о. Маркіяна Шашкевича. Протягом XIX ст. в унівській парохії змінилося  13 парохів. Найвідомішим із них був священик Анатолій Долинський, автор книги "Наука віри і обичаїв".

  В першій половині XIX ст. унівську церкву Вознесіння Господнього розібрали, оскільки вона була значно зруйнована, і парохи служили в Успенському храмі. Як пам'ять про церкву Вознесіння залишився цвинтар.
  Жителів Унева не покидала надія спорудити на місці колишнього храму новий. І ось сьогодні величний храм Вознесіння Господнього підіймається вгору куполами, нагадуючи нам про небесні обителі. Церковний дзвін, розносячись селом, закликає до молитви.
  17 травня 2007 року на празник Вознесіння Господнього освячено новозбудований храм, в якому тепер знаходиться копія унівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.